ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը նոյեմբերի 25-ին ընդունել է Շվեդիայի Ռիկսդագի պատգամավոր Մարլեն Լունդ-Կոպպարկլինտին:
Հայաստանում առաջին անգամ գտնվող շվեդ գործընկերոջ հետ Արման Եղոյանը խոսել է հայ-շվեդական հարաբերությունների զարգացման, երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության ընդլայնման հարցերի վերաբերյալ:
Զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանին սպառնացող վտանգներին, դրանց աշխարհաքաղաքական ենթատեքստին ու միջազգային առկա մարտահրավերներին:
«Շվեդիայի՝ որպես կայացած ժողովրդավարության ու հզոր տնտեսությամբ պետության փորձը մեզ համար շատ կարեւոր է»,-նշել է Արման Եղոյանը:

On November 25, the Chair of the Standing Committee of the European Integration of the RA National Assembly received the Member of Riksdag of Sweden Marléne Lund Kopparklint.
Arman Yeghoyan talked with his Swedish colleague being in Armenia for the first time about the issues on the development of the Armenian-Swedish relations and the expansion of cooperation of parliaments of the two countries.
During the talk the sides also touched upon the dangers threatening Armenia, their geopolitical context and the international existing challenges.
“The experience of Sweden as a state with established democracy and powerful economy is very important for us,” Arman Yeghoyan noted.