ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը նոյեմբերի 25-ին ընդունել է Շվեդիայի Ռիկսդագի պատգամավոր Մարլեն Լունդ-Կոպպարկլինտին:
Հայաստանում առաջին անգամ գտնվող շվեդ գործընկերոջ հետ Արման Եղոյանը խոսել է հայ-շվեդական հարաբերությունների զարգացման, երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության ընդլայնման հարցերի վերաբերյալ:
Զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանին սպառնացող վտանգներին, դրանց աշխարհաքաղաքական ենթատեքստին ու միջազգային առկա մարտահրավերներին:
«Շվեդիայի՝ որպես կայացած ժողովրդավարության ու հզոր տնտեսությամբ պետության փորձը մեզ համար շատ կարեւոր է»,-նշել է Արման Եղոյանը:

25 ноября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян принял депутата Риксдага Швеции Марлен Лунд-Коппарклинт.
Председатель комиссии на встрече со шведским партнером, впервые посетившим Армению, коснулся развития армяно-шведских отношений и расширения сотрудничества между парламентами двух стран.
В ходе беседы стороны затронули также угрозы Армении, их геополитический контекст, а также существующие международные вызовы.
“Для нас крайне важен опыт Швеции как государства с состоявшейся демократией и мощной экономикой”, - подчеркнул А.Егоян.